8

mar

Jak naprawić uszkodzoną bramę, wykorzystując części wycofane z produkcji?

Ze względu na swoje przeznaczenie, bramy garażowe tworzone są tak, aby służyły przez długi czas. Problemem, który może się jednak pojawić, jest wycofanie się producenta podzespołów z tworzenia części zamiennych do konkretnego modelu bram. W tym przypadku pojawia się naprawdę duży problem, jednak do jego rozwiązania można wykorzystać części zamienne produkowane przez zewnętrzne firmy.

Części wycofane z produkcji, czyli jak naprawić uszkodzoną bramę?

Bramy wjazdowe mają za zadanie służyć wiele lat bez jakichkolwiek problemów, jednak uszkodzenia mogą pojawić się praktyczne każdego dnia i o ile w przypadku bram, do których produkowane są nadal oficjalne części, naprawa jest stosunkowo łatwa, to w przypadku uszkodzenia starszych bram, pojawia się spory problem. Z tego powodu, warto wykorzystać zamienniki części, które zostały już wycofane z produkcji, ponieważ w ten sposób bez problemu możliwa jest naprawa uszkodzonej części i przywrócenie prawidłowego działania napędu bramy.

Części zamienne wycofane z produkcji to również rozwiązanie problemu uszkodzonego pilota. Wykorzystując pilot DITEC GOL4, GOL4C zamiennik 433,92 MHz bez problemu możliwe jest zaprogramowanie zastępczego pilota, który kompatybilny będzie z pilotami DITEC GOL4, GOL4C, które pracują na częstotliwości 433,92 MHz. Oczywiście, przed zakupem urządzenia, powinno się sprawdzić, czy jest on kompatybilny z automatyką do bram zastosowaną na naszej posesji, ponieważ tylko wtedy będą one działały w prawidłowy sposób, bez pojawiania się zakłóceń lub innych problemów wpływających na komfort użytkowania pilota.

Zamienne odbiorniki radiowe — drugie życie bramy!

W przypadku bram garażowych częścią, która ulega uszkodzeniu stosunkowo często, jest odbiornik radiowy. Wszystko ze względu na to, że jest on przez cały okres funkcjonowania narażony na panujące warunki atmosferyczne. Z tego powodu, w przypadku uszkodzenia automatyki bramy, warto sprawdzić, czy to właśnie on, nie uległ uszkodzeniu, ponieważ koszt jego wymiany nie jest wcale duży, a jest on częścią, która potrafi przywrócić prawidłowe funkcjonowanie naszej bramy na kolejne lata, bez konieczności wymiany całej automatyki. 

Odbiornik radiowy jest również częścią automatyki, która odpowiada za współpracę całej bramy z pilotem. Właśnie dlatego, nie tylko odpowiada on za prawidłowe działanie bramy, ale również pełni on funkcję zabezpieczającą posesję przed wtargnięciem niechcianych osób. Wybierając elementy automatyki wycofane z produkcji, które znajdują się w ofercie naszego sklepu bez problemu możliwe jest przywrócenie prawidłowego działania bramy garażowej lub wjazdowej. Co więcej, ze względu na swoją cenę, części zamienne to również sposób na redukcje kosztów płynących wraz z naprawą bramy, a dodatkowo, w wielu przypadkach, montaż części zamienny jest niesamowicie prosty, dzięki czemu będziemy mogli wykonać go sami, oszczędzając przy tym pieniądze, które musielibyśmy zapłacić fachowcowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OSTATNIE

POSTY