8

mar

Zestawy montażowe – jak wybrać dobrą automatykę do konkretnych rodzajów bram?

Automatyka do bram to rozwiązanie, które okazuje się pomocne każdego dnia. Z tego powodu, z roku na rok rośnie zainteresowanie zestawami montażowymi, jednak niezwykle ważne jest, aby każdy z nich został dobrany do indywidualnego rodzaju bramy, ponieważ tylko w ten sposób możliwe jest uzyskanie najlepszej jakości. Z tego powodu, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając ów zestawy do montażu.

Dlaczego warto sięgnąć po zestawy montażowe do bram?

Powodem, przez który zestawy montażowe zyskują w obecnych czasach na popularności, zdecydowanie jest możliwość natychmiastowego zakupu wszystkich niezbędnych elementów. Co więcej, wybierając zestawy, możesz być pewny, że każdy z elementów będzie ze sobą współgrał, dlatego sam montaż powinien przebiec bez żadnych problemów, a co za tym idzie, nie musisz nawet sięgnąć po pomoc ekspertów, gdyż obecne zestawy montażowe przystosowane są do samodzielnego założenia. W ten sposób możliwe jest zaoszczędzenie funduszy, które w innym wypadku musiałbyś przeznaczyć na zapłatę fachowcom.

Na dodatek, zestawy montażowe do bram wybierane są coraz częściej ze względu na możliwość wykorzystania nowoczesnych opcji, takie jak sterowanie telefonem lub głosem. Co więcej, sam zestaw montażowy to sposób na skuteczne zabezpieczenie posesji przed wtargnięciem niepożądanych osób. Ze względu na zabezpieczenia, które gwarantowane są przez bramę, jej otworzenie bez posiadania pilota, kluczyka lub dostępu do aplikacji systemowej zestawu jest naprawdę trudne, a to powoduje, że wtargnięcie jest zdecydowanie utrudnione.

Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając zestawy montażowe do bram?

Jednym z podstawowych parametrów, na które należy zwrócić uwagę, wybierając zestawy montażowe do bram, niewątpliwie jest maksymalny udźwig, który oferowany jest przez napęd. Sam parametr jest niezwykle ważny, gdyż mając ciężką bramę, do prawidłowego działania, konieczne jest sięgnięcie po napęd o udźwigu większym, niż maksymalna masa skrzydła bramy. Co więcej, równie ważnym parametrem jest także maksymalna szerokość skrzydła, dlatego do bram o szerokości wynoszącej mniej niż 2.5m metra polecamy, napęd BFT PHOBOS BT A25 24V – skrzydło do 5 m 400 kg, który stworzony jest do pracy w najcięższych warunkach.

Parametrem, którego nie powinno się także pomijać, wybierając zestawy montażowe, jest temperatura pracy. Co prawda, we większości przypadków, temperatura zewnętrzna nie przekracza skrajnych wartości, niemniej jednak brama musi być przygotowana na różne anomalie pogodowe. Na dodatek, warto zwrócić uwagę na ilość elementów, w które wyposażona jest automatyka do bram skrzydłowych. W ten sposób możliwe jest pozyskanie informacji na temat ewentualnych elementów, które warto dokupić do zestawu. Najlepszym wyborem jest jednak sięgnięcie po zestawy zawierające w sobie wszystkie niezbędne, a także przydatne elementy, gdyż w ten sposób zestawy montażowe będą jedną rzeczą, której kupno będzie konieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OSTATNIE

POSTY