8

mar

Dlaczego akcesoria do bram są przydane?

Bramy ogrodowe to świetne rozwiązanie pozwalające nam na otworzenie bramy z odległości, bez konieczności wychodzenia z domu lub z samochodu. Jednak co w przypadku, gdy zabraknie nam prądu? Stoimy wtedy przed naprawdę gargantuicznym problem, który musimy w jakiś sposób rozwiązać. Tylko jak poradzić sobie bez prądu, gdy nasza brama nie chce się otworzyć? Czy potrzebne jest nam wsparcie fachowca?

W jaki sposób działają akumulatory do bram?

W przypadku, w którym na naszej posesji występuje przerwanie ciągłości w przepływie prądu, musimy ubezpieczyć się w akcesoria do bram, które pozwolą nam na ich uruchomienie w kryzysowych momentach. Możemy skorzystać z opcji stacjonarnych, takich jak wyłączniki kluczykowe, które umożliwią nam otwarcie bramy bez użycia prądu. Co prawda jest to przydatne rozwiązanie, które uratuje nas w trudnej sytuacji, jednak ma ono również swoje wady. Ze względu na to, że kluczyk umiejscowiony jest na zewnątrz, bardzo łatwo może dotrzeć do niego niechciana osoba, która wykorzysta technologie przeciwko nam.

Właśnie dlatego warto sięgnąć po inne akcesoria do bram, takie jak akumulatory. Akumulator bez problemu może być wpięty przez cały czas, dzięki czemu się ładuje, a w momencie, w którym dojdzie do przerwania dostawy prądu, zacznie on sam wspomagać bramę tak, aby mogła ona bez żadnych kłopotów otwierać się i zamykać na nasze kliknięcie przycisku. Oczywiście, akumulatory mają ograniczoną pojemność, dlatego w czasie awarii powinniśmy korzystać z bramy tylko w niezbędnych sytuacjach, ponieważ używając ich zbyt często, może dojść do szybkiego rozładowania, jednak nie da się ukryć, że są to akcesoria do bram, które okażą się przydatne w kryzysie.

Inne metody otworzenia bramy w przypadku braku zasilania

Co prawda, szlabany są innym typem bramy, jednak ich zadaniem również jest zablokowanie przejazdu w konkretne miejsce. Niezależnie od tego, że szlabany to inny typ bramy, w niektórych sytuacjach potrzebne są im również akcesoria do bram. W przypadku awarii zdecydowanie przyda nam się karta ładowania Nice CARICA. Z jej pomocą będziemy mogli użytkować szlabany w przypadku kompletnego braku zasilania z sieci. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne w przypadku, w którym szlaban obsługuje parkingi firmowe lub blokowiska, ponieważ jego wyłączenie blokuje przejazd większej ilości osób.

Klasyczne rozwiązanie  problemów ze sterowaniem bramy, czyli przyciski sterujące!

Najbardziej klasycznym rozwiązaniem pomagającym nam w kryzysie są przyciski sterujące. Ich działanie jest dziecinnie proste, ponieważ wyposażone są one w dwa przyciski, gdzie jeden służy do otwarcia, a drugi do zamknięcia bramy. Przyciski sterujące Beninca IPB.NO/IPB.NC dostępne są w naszym sklepie internetowym, który serdecznie polecamy. Każdy ze sprzętów dostępnych w naszej ofercie to gwarancja jakości, ponieważ korzystamy tylko z akcesoriów pochodzących od najlepszych firm, dzięki czemu możemy być pewni, że akcesoria do bram, które są u nas do nabycia, zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OSTATNIE

POSTY