8

mar

Transpondery zbliżeniowe, czyli idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfort!

Rozwój automatyki sprawia, że każdego roku, na rynek trafiają nowe, a także ulepszone rozwiązania ułatwiające nam codzienne życie. Dawniej, nie do pomyślenia była możliwość otwierania systemów automatycznych przy pomocy dotyku, jednak w dzisiejszych czasach, takie rozwiązanie na stałe przedarło się do naszego życia. Z tego powodu warto zagłębić się w temacie transponderów zbliżeniowych.

Czym są transpondery zbliżeniowe?

Mimo tego, że praktycznie każda osoba, miała styczność z transponderami zbliżeniowymi, to sama nazwa może nam zbyt wiele nie mówić. Transpondery zbliżeniowe wykorzystywane są bardzo często w przypadku domofonów w blokach mieszkalnych. Transponder to nic innego, jak urządzenie, którego używa się do otwarcia drzwi, bramy czy innych urządzeń, bez konieczności użycia kluczy. Właśnie dlatego są one idealną opcją dla osób, chcących przyśpieszyć proces otwierania drzwi, ponieważ za pomocą zbliżenia jesteśmy w stanie ominąć cały proces wpisywania kodu, lub wyciągania kluczy, a następnie przekręcania zamka.

Oczywiście, aby było to możliwe, konieczne jest, aby domofon, który znajduje się w naszej klatce, lub inne formy zabezpieczenia, z którymi mamy do czynienia, były wyposażone w system kompatybilny z otwieraniem zbliżeniowym. Transpondery zbliżeniowe są systemami działającymi w standardzie 13.56 MHz, który jest standardową wartością przyjętą na całym świecie, dzięki czemu nie musimy się martwić, czy wybrany przez nas model, taki jak transponder brelok BENINCA TEO 10 szt. będzie odpowiednim wyborem do systemów zamontowanych w naszym środowisku.

Czy transpondery zbliżeniowe są bezpiecznym wyborem?

W przypadku urządzeń pozwalających na dostęp do otwarcia do bramy lub drzwi, konieczne jest, aby wybrana przez nas opcja była bezpiecznym rozwiązaniem. Z tego powodu, warto odpowiedzieć na pytanie, czy transpondery zbliżeniowe to bezpieczne rozwiązanie do otwierania naszych systemów. Aby transponder mógł otworzyć nasz system, konieczne jest jego odpowiednie zaprogramowanie. Z tego powodu, nie musimy się martwić, o brak bezpieczeństwa wynikający z tego rozwiązania, ponieważ to od nas zależy, kto dostanie możliwość zaprogramowania swojego transpondera, a kto nie.

Co więcej, transpondery zbliżeniowe są również idealnymi rozwiązaniami dla firm, ponieważ mają one możliwość ponownego zaprogramowania, a co za tym idzie, nie są to rozwiązania jednorazowe. Oczywiście, istnieje ryzyko, że transponder zostanie przez nas zgubiony, jednak szansa na to, jest taka sama jak w przypadku noszenia przy sobie kluczy, dlatego nie powinniśmy się martwić, że niepożądane osoby wtargną do naszego systemu, jeżeli będziemy dbali o to, aby nie zgubić urządzenia. Sprawdź Transpondery EM 125 kHz dostępne w naszej ofercie już teraz i przekonaj się, o komforcie, jaki jest przez nie oferowany. W naszym sklepie znajdziesz zarówno transpondery w postaci kart zbliżeniowych, jak i breloków, dlatego możesz być pewny, że znajdziesz coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OSTATNIE

POSTY